Minulý týden se uskutečnil jedinečný aromaterapeutický kurz s názvem
Rostlinné silice III., který odborně připravila a vedla Kateřina Svobodová Brooker se svým mužem Johnem Brooker. Kurz byl určen pro praktikující aromaterapeuty, kteří tak nahlédli pod pokličku mikrobiologie i nejnovějších vědeckých výzkumů s éterickými oleji. A pokud jste kurz nestihli, nezoufejte, na červen je pro velký zájem vypsán další termín!

Obrázek1

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=p03011QKzmE]

Informací lační studenti zaplnili celý sál centra Knoflík již před 9. hodinou ranní. Na 2 dny se ponořili do mikroskopických tajů skrývajících se za vůněmi siličnatých rostlin. Hlavními tématy dvoudenního setkání byli bakterie, viry, imunita, genetika, ale i nejnovější klinické testy nebo transport éterických olejů přes buněčné stěny a membrány. Všechny dílčí bloky provázela pečlivě připravená prezentace a perfektně zpracovaná skripta. V kombinaci s odborným a zároveň i mimořádně poutavým přednesem Kateřiny Svobodové Brooker to byl skvělý a obohacující víkend.

John D. Brooker připravil blok věnovaný antimikrobiálním a antivirovým látkám, zaměřil se také na zpracování výsledků vybraných klinických testů. Bohužel osobně nepřednášel, obávaje se alergické reakce na místní čtyřnohé dětské mazlíčky zůstal raději na zápraží a v případě potřeby doplnil svou ženu Kateřinu.

Zaplněný sál centra Knoflík

Přednášející Kateřina Svobodová Brooker

Střípky z kurzu

Vybírám pár zajímavých faktů, které na kurzu zazněly. Je jich opravdu jen pár, aby vás to motivovalo přijít na příští termín přednášky.

  • Test na éterickém oleji z citrónu: skladování v 5°C nebo 25°C (s nízkou četností otevírání) neovlivnilo kvalitu éterického oleje.
  • Test vdechování d-limonenu: vylučování rezidují z těla trvalo následující 3 dny.
  • Éterické oleje mohou zesílit svůj účinek v kombinaci mezi sebou nebo s antibiotiky.

Ozvěny účastnic kurzu

Požádala jsem také pár účastnic kurzu o jejich zhodnocení semináře.

„Byla jsem požádána o krátké shrnutí mého pohledu na kurz ROSTLINNÉ SILICE III. s Kateřinou Svoboda. Byl to pro mne náročný víkend na koncentraci a vstřebávání množství nových poznatků. Byl to pro mne zároveň krásný víkend, bohatý na odborné znalosti o éterických olejích, hydrolátech, o životě na buněčné úrovni, genetice, imunitě, psychologických reakcích na éterické oleje a mnoho dalšího. Díky Kateřinině lidskému přístupu a profesionálnímu výkladu jsem si z kurzu odnesla komplexní informace, které bych těžko získala samostudiem. Po kurzu jsem si uvědomila, jak daleko se odbornost aromaterapeutů posunula od mých začátků před patnácti lety. Jsem ráda, že AČA pořádá nástavbové vzdělávání, ve kterém si mohu stále doplňovat a prohlubovat své znalosti v aromaterapii.“ Broňa Hradecká

„Na tento seminář jsem se těšila. Věděla jsem, že Dr. Svobodová bude mít našlapanou přednášku a že po dlouhé době uvidím spřízněné aromaterapeutky. Mateřské centrum Knoflík, které jsem sice nejprve nemohla najít, se prokázalo jako ideální zázemí pro podobné akce – zdarma parkovací místa pro řidiče a nedaleko stanice metra pro neřidiče. V prvním patře centra se dá celkem pohodlně přespat na matracích. Přímo v přednáškovém prostoru je k dispozici domácí bar s dobrou kávou a nejrůznějšími pochoutkami. Jeho majitelé vlastní navíc mluvícího papouška, který sem tam obohatil přednášku svojí hláškou do éteru. O čem se přednášelo nemusím psát, Dr. Kateřina Svobodová Brooker všechno přehledně vyjmenovala do videa. Mé očekávání bylo splněno. Ach, snad jen na jedno bych měla upozornit. Jsou tam králíci. Kdyby snad příště chtěl přijet někdo, kdo má alergii na tato zvířata, ať nesedí v koutě jako John Brooker. To byla škoda, protože, když odpovídal na dotazy, nebylo mu moc rozumět. Ale Kateřina to vždy přeložila do češtiny, a ještě nám nádherně vysvětlila v souvislostech k přednášce na téma imunita, jak jeho alergie vznikla. Navíc každý dostal přehledná skripta, kterými teď listuji a říkám si, kolik jsme toho probrali.“ Veronika Němcová

Závěrem nezbývá než poděkovat za skvělý kurz přednášejícím a organizátorům za samotné uskutečnění této akce, děkujeme!

Autorkou článku je Michaela Lusílija Makulová, foto: autorka.
Zdroj článku: